wz

Fotoreportáž z jarního vejšlapu,
na kterém se nic zvláštního nestalo

Dne 9. dubna 2004
Trasa: Vlakem z Třebíče do Krahulova - pěšky po žluté směr Krahulov - Čechočovice - Zadní hora - Sádek - Kojetice - Mastník - Pekelný kopec - Třebíč (pěšky cca 18 km).
Účastníci: Biňa, Čočka


Tato výprava vznikla poměrně narychlo (jako ostatně skoro všechny :-)). Nebyla také nijak důležitá, proto o ní nevzniklo žádné "povídání". Teprve po skoro tři čtvrtě roce, když jsem se probíral starými fotkami, mě napadlo, že by se o ní přece jen něco mohlo dát na net. Proto vznikla alespoň tato fotoreportáž. Nic úchvatného se během naší cesty nestalo, pouze Biňa měl v hlubokém lese na úpatí Zadní hory telefonát z České spořitelny, že vybíral z bankomatu, který byl "cinknut" zloději karet (jistě si na tu aféru pamatujete - nějací výtečníci dali na bankomat zařízení, které vám přečetlo PIN). Jinak si na nějakou opravdu zajímavou příhodu nevzpomínám. Proto se pokochejte alespoň fotografiemi.

 

První zastávka byla kousek nad Čechočovicemi. Přímo u lesa stála velice pěkná a pohodlná lavička, jejíž okolí si někdo zařídil coby obývací pokoj. Na stromě (vpravo) viselo zrcadlo, v blízkosti se daly nalézt věci potřebné k civilizovanému životu (například solidní hrnec, který je dobře vidět na pravé fotografii pod Biňovým batohem). Vše doplňovala cedulka o zákazu kouření (strom vlevo). Jak Biňovi (obrázek vlevo), tak Čočkovi (obrázek vpravo) se zde líbilo.

     
 

Kousek od lavičky byl krásný rozhled. V popředí Čechočovice, v pozadí krahulovská sila (nezdá se to, ale je to pěkná dálka).

 

Okolí sadeckého zámku skýtá mnohá tajuplná zákoutí. Toto je díra ve zdi, kterou případní zájemci najdou v hradním příkopě.

     
 

Okříšsko-znojemský Pacifik. Vyfotografováno na trati nedaleko Kojetic.

 

Zde Biňa zkoušel vyfotografovat vlak jedoucí asi tři kilometry od nás. Docela se mu to povedlo. Dokonce je vidět, že se jedná o typické vozy pro Vietnamce. Jen by mě zajímalo, kde soudruzi z NDR (odkud tyto vagóny pocházejí) udělali chybu, že je šoupli k nám místo do francouzské Indočíny. (Jinak snímek vznikl dříve než vedlejší, tento je pořízen – pokud si vzpomínám – z vyhlídky nad Čechočovicemi).

     
 

Stromy jsou ještě holé a kříž nedaleko Mikulovic jen umocňuje poměrně smutnou atmosféru…

 

…je však vidět, že se příroda začíná probouzet k životu a hned je veseleji.

     
 

Typická česká cyklostezka, tato se nachází na úpatí Pekelného kopce směrem na Mastník. Stačí značka a ty, cyklisto, si už cestu najdi sám…

 

…nezbývá, než se tomu smát. Mimochodem, vzadu uprostřed jsou vidět krahulovská sila (ty světlé fleky), odkud jsme vycházeli.

     

Na druhé straně "Pekelňáku" ležel přes cestu spadnutý strom. Přesto zde však bylo docela rušno - na snímku je vidět pes, tzn. že tam také musel být někde jeho pán. Mimoto si vzpomínám na dvě holky, které v té divočině tlačily dětský kočárek.

(sepsal Čočis)

(mapa: KČT 80 - Třebíčsko)


Další odkazy:
Obec Čechočovice
Zámek Sádek


Zpět na obsah